מי המציא את הפייסבוק?

שאלה

צריך מידע בנושא המצאת הפייסבוק, מעוניין לדעת מי המציא את הפייסבוק? ובאיזה שנה זה קרה?? תודה.

תשובה לשאלה: מי המציא את הפייסבוק?הממציאים והמפתחים של פייסבוק: מארק צוקרברג, אדוארדו סברין, דסטין מוסקוביץ’, כריס יוז ואנדרו מקקולום.שנת המצאה: 2004. פייסבוק הוא אתר אינטרנט ורשת חברתית המופעל על ידי חברת פייסבוק האמריקאית.פייסבוק הוא הרשת החברתית המקוונת הגדולה בעולם והוא זמין ביותר מ-70 שפות.על פי דירוג חברת דירוג האתרים אלקסה, פייסבוק הוא האתר השני הנצפה ביותר באינטרנט ברחבי העולם.את פייסבוק הקימו ב-4 בפברואר 2004 המפתחים: מארק צוקרברג, אדוארדו סברין, דסטין מוסקוביץ’, כריס יוז ואנדרו מקקולום.הם הקימו את פייסבוק בזמן לימודיהם באוניברסיטת הרווארד. 
תחילתה של רשת הפייסבוק באתר Facemash שנפתח ב28 לאוקטובר 2003 והוקם ע”י מרק צוקרברג ו3 מחבריו: אנדרו מקולם, כריס יוג’ ודסטין מוסקוביץ. אתר זה שימש כמשחק דירוג תמונות סטודנטים. בינואר 2004 החל מרק צוקרברג בכתיבת קוד לאתר חדש שנודע בשם Thefacebook.com בהשראת האתר Facemash.השם פייסבוק נובע מהשם המקובל באקדמיות ובאוניברסיטאות לספר  המחולק בשנה הראשונה ללימודים ושמכיל את תמונות הסטודנטים במטרה להקל על ההכרות בין הסטודנטים (הספר כונה Face Book).ב4 לפברואר 2004 הושק האתר ועלה לרשת האינטרנט. בתוך 24 שעות מנה האתר כבר בין 1200 ל-1500 נרשמים.6 ימים לאחר השקת האתר האשימו את צוקרברג 3 סטודנטים בכירים מהאוורד (קמרון וינקלבוס, טיילר וינקלבוס ודיביה נרנדרה) שהטעה אותם בכך שאמר שיסייע להם לבנות רשת חברתית בשם HarvardConnection.com. בשנת 2005 רכשה חברת פייסבוק את שם הדומיין facebook.com ב200,000 דולר. 
   מידע על מפתחי פייסבוק:מארק צוקרברק – קישור.אדוארדו סברין – קישור.דסטין מוסקוביץ’ – קישור.כריס יוז – קישור.אנדרו מקקולום  – קישור. מידע נוסף על פייסבוק 
מידע על ההיסטוריה של פייסבוק בויקיפדיה באנגלית – קישור.מידע על פייסבוק בויקיפדיה בעברית – קישור.אתר פייסבוק – קישור.