מיהו שמעון פרס? קישורי מידע על שמעון פרס שלא מוצאים באתרים אחרים

שאלה


מחפש קישורי מידע על שמעון פרס. אני לא מדבר על ויקיפדיה וכדומה. שם נראה לי שהיחצנים של שמעון פרס דואגים לסנן קישורים.

תשובה לשאלה: מיהו שמעון פרס? קישורי מידע על שמעון פרס שלא מוצאים באתרים אחרים


להלן מספר קישורים שמתארים את פעילותו של פרס ללא מגע ידם של יחצנים שונים. שמעון פרס: הקשר הצרפתי ונתיב השחיתותשמעון פרס באתר news1 כתבתו של ד"ר אלון דהן שבזמן כתיבת המאמר היה דוקטורנט באוניברסיטה העברית. הכתבה מורכבת מ2 חלקים הנושאים את הכותרת:  שמעון פרס: הקשר הצרפתי ונתיב השחיתות בכתבה מתאר אלון דהן את הנושאים הבאים ונושאים נוספים:
  • התקשורת מעניקה לפרס יחס כל כך אוהד עד שהיא מתעלמת מפרשיות אישיות שעסקו בשמעון פרס (כדוגמת פרשת הטיוח של שמעון פרס כאשר בנו, יוני פרס הרג בשוגג חייל, טיפול בכפפות של משי לנכדו של שמעון פרס על נפקדות בצה"ל ומעורבות נכדו של שמעון פרס בגניבת אופנוע).


  • מעורבות של מרכז פרס לשלום בחברות שונות בשותפות עם משפחת בן לאדן.


  • 100 מיליון דולר שנעלמו מקרן הטכנולוגיה לשלום שהקים שמעון פרס בשיתוף עם יאסר ערפאת וג'יימס וולפנסון.


  • "פרשיית השוחד שעמדה מאחורי בחירתו של שמעון פרס ע"י ועדת פרס נובל, בתמיכתו ובסיועו של הפוליטיקאי הנורבגי המושחת טרייה לארסן."


  • חיבתו של פרס למתנות, נסיעות יקרות וקשרים עם חברים כדוגמת ג'ו ליבו "שנחשף כנוכל בינלאומי". "ליבו התפאר באוזני ישראלים וזרים על מתנות שהוא מחלק לשר הביטחון, חברו הטוב שמעון פרס"


  • דויד באלס שהעניק לו שעון יד יוקרתי ותרם כספים למפלגת העבודה.


  • פרס הציע את בלאס כמועמד העבודה לתפקיד שר האוצר. אותו באלס  "נעצר בחשד לביצוע עבירות מרמה, זיוף והלבנת הון"


  • מיכאל איתן כותב על באלס באתר שלו "בשנת 89,  הורשע דוד בלאס במרמה של עשרות מיליוני דולרים ונידון למאסר בפרשת “הונאת הקיבוצים הגדולה”. העבירה: קבלת דבר במרמה מחברת “אשת כספים” של התנועה הקיבוצית המאוחדת (תק”ם). המרמה התבטאה בהוצאת 29 מיליון דולר מהחברה, באמצעות תעודות פיקדון שלא היה להן כל ערך." (קישור)


  • קשרים עם המיליונר אהרון פרנקל שהטיס את פרס, פואד בן-אליעזר, דליה איציק וחיים רמון על חשבונו למונקו.קישורים לכתבה
 
  כתבתו של אריה אבנרי על שמעון פרסבכתבה כותב אריה אבנרי על שמעון פרס "פרס היה מאז שחר נעוריו הציבוריים מחובר לאילי הון מקומיים ובעיקר זרים, ומחובק על-ידם. בדרך כלל לא איכזב אותם כאשר התבקש לפתוח בפניהם דלתות שלטוניות. פרס נחשב לאורך פעילותו הממלכתית הממושכת כאחד מאדריכלי קשרי ההון והשלטון, והוא גם דאג היטב לטפחם. מעולם לא היו לפרס רתיעות לטוס לחו"ל במטוסיהם הפרטיים של אילי הון, להתארח על חשבונם ולקבל מתנות. פרס העדיף תמיד לקבל חליפות הדורות.  מה אומרים על פרס? זכיה בפרס נובל?חבר ועדת פרס הנובל קארי כריסטיאנסן אמר על זכייתו של פרס בפרס הנובל:"הפרס היה צריך להינתן רק לערפאת ולרבין, זיכרונו לברכה. העובדה שהוא ניתן גם לפרס נבעה מכך שלארסן לחץ על הוועדה לחץ חסר תקדים: אני רואה את ההטבה ש"מרכז פרס" העניק ללארסן כתמורה ישירה עבור המאמץ שטריה לארסן עשה" קישור.   יוסי שריד על שמעון פרס"שמעון פרס הוא הציניקן הכי גדול של הפוליטיקה הישראלית. הכל מודרך אצלו ע"י מניעים אישיים ואמביציות אישיות"https://www.youtube.com/watch?v=NMIPwvoZHt0