כמה קלוריות יש בפרוסת לחם כוסמין

שאלה

מי יכול לומר לי כמה קלוריות יש בפרוסת לחם כוסמין

תשובה לשאלה: כמה קלוריות יש בפרוסת לחם כוסמין


 כמות הקלוריות בפרוסת לחם כוסמין מונבט של עידן הנבט היא 68 קלוריות לפרוסה.  ערכו הקלורי של הלחם הוא 200 קלוריות ל100 גרם. המשקל הכולל של  לחם כוסמין מונבט של עידן הנבט הוא: 480 גרם. ובכיכר לחם יש כ14 פרוסות.פרוסת לחם השלושה (לחם אורגני פרוס של הרדוף) שמכיל את שלושת הדגנים: כוסמין, שיפון ושיבולת שועל שוקלת  כ30 גרם לפרוסה ובכל פרוסה יש 60 קלוריות. לחם נוסף שלא ידוע לי כמה קלוריות יש בפרוסה הוא לחם כוסמין ללא שמרים פרוס ד”ר מרק 229 קלוריות ל100 גרם. משקל כיכר הלחם הוא 400 גרם ולא ידוע כמה פרוסות יש בכיכר.אז מי שיודע כמה פרוסות יש בלחם שיכתוב ונחשב את הערך הקלורי של הפרוסה.
חוץ מקלוריות כדאי לדעת גם שלכוסמין יש יתרונות בריאותיים רבים. היתרונות הבריאותיים של כוסמין
  • מערכת עיכול בריאה: בכוסמין יש תכולת סיבים מאוד גבוהה שמקלה על תהליך העיכול, מגדילה את נפח הצואה ומאיצה את ספיגת הנוטריינטים. מפחיתה עצירויות, גאזים, שילשול וכיבים.


  • כולסטרול: תכולה הסיבים התזונתים המאוד גבוהה בכוסמין מסייעת בהפחתת רמת הכולסטרול בדם. הסיבים התזונתיים מעכבים את ספיגת הכולסטרול מהמזון.


  • מחזור הדם: בכוסמין כמות גדולה של ברזל ונחושת מה שתורם ליצירה של תאי דם אדומים.


  • פעילות הורמונלית תקינה: בכוסמין יש כמות משמעותית של ניאצין. לניאצין תפקיד חשוב בתפקודה של בלוטת יותרת הכליה וביצירה של הורמוני מין.


  • בריאות העצם: בכוסמין יש טווח רחב של מינרלים שחיוניים לבריאות העצם. מינרלים כמו: אבץ, מגנזיום, נחושת, אשלגן וסלניום.


  • גדילה והתפתחות תקינים: בכוסמין יש כמות רבה של זרחן אשר בשילוב עם כמות גדולה של חלבון הם תורמים חשובים ליצירת רקמות חדשות. לזרחן תפקיד משמעותי ביצירת חלבונים.


  • בריאות המערכת החיסונית: בכוסמין יש טיאמין של תפקיד חשוב בבריאות ובתפקוד מערכת החיסון. *כדאי לדעת בכוסמין יש גלוטן ולכן הוא לא מתאים לחולי ציליאק ולסובלים מרגישות לגלוטן. קניה של מזון בריאותמי שמעוניין לרכוש מוצרי בריאות שונים כמו תוספי תזונה, ויטמינים וצמחי מרפא, אני ממליץ בחום על האתר IHERB.אתר אמין ומאוד זול לרכישת מוצרי בריאות.