כמה בננות מותר לאכול ביום

שאלה

מי יודע כמה בננות מותר לאכול ביום

תשובה לשאלה: כמה בננות מותר לאכול ביום


אין מספר קבוע של בננות שאדם יכול או צריך לאכול ביום.אבל, חשוב להבין שגם מזונות טובים צריכים לאכול במידה.צריכה מוגזמת של בננות יכולה לגרום למצבים הבאים:
  • עודף צריכה גורם לצריכה קלורית עודפת ואז להשמנה.


  • עודף צריכה של מזון מסוג אחד כמו בננה עלול לגרום לחוסרים תזונתיים משום שבבננה אין את כל המרכיבים התזונתיים שאדם צריך כמו לדוגמה: מעט מידי שומן, מעט חלבון וחוסר בויטמינים ומינרלים מסויימים.


  • אכילה מוגזמת של בננות עלולה לגרום לעודף בנוטריינטים מסויימים והעודף הזה עלול להזיק. להלן מספר דוגמאות למצבים שעלולים לגרום לצריכה עודפת:10 בננות עודפות ביום יגרמו לעליה במשקל של 1 ק"ג בשבוע ימים.עודף סוכר עשוי לפגוע בבריאות השן.37 בננות ביום עלולות לגרום לצריכה עודפת של מנגן: הבננה עשירה במינרל מנגן. צריכה עודפת של מנגן עלולה לגרום לפגיעה במערכת העצבים. צריכת יתר של מנגן מוגדת כ11 מ"ג ליום. בבננה אחת בגודל בינוני יש 0.3 מ"ג.כ 220 בננות ביום עשויות לגרום לצריכה עודפת של ויטמין B6. כמות ויטמין B6 שמוגדרת ככמות מסוכנת היא 100 מ"ג. הבננה היא מקור טוב לויטמין זה, בבננה אחת בגודל בינוני יש 0.4 מ"ג. צריכה עודפת מסוכנת של ויטמין B6 עלולה לגרום לבעיות במערכת העצבים.*חשוב לציין שכל אדם מגיב באופן שונה לכמויות מזון שונות.