באיזה יבשת נמצאת רוסיה? איפה נמצאת רוסיה?

שאלה
למישהו יש מושג באיזו יבשת נמצאת רוסיה? ואם אפשר, אז נא ציינו איפה זה בדיוק רוסיה


תשובה לשאלה: באיזה יבשת נמצאת רוסיה? איפה נמצאת רוסיה?
רוסיה נמצאת ביבשת אירואסיה (אירופה ואסיה)


תאור מיקומה של רוסיה בספר העובדות העולמי של ה-CIA: צפון אסיה, גובלת באוקיינוס ​​הארקטי, משתרעת מאירופה (החלק ממערב להרים אוראל) ועד לאוקיינוס ​​השקט הצפוני (למפת האזור ראה קישור).
 


אירואסיה – יבשת על
אירואסיה הוא שמה של יבשת-על הכוללת את יבשות אירופה ואסיה, שהתכנסו בתהליך טקטוני לרצף יבשתי. יבשת אירואסיה מהווה 10.6% מסה"כ שטחי כדור הארץ וכ-36.2% מהשטחים היבשתיים שלו.  
ביבשת אירואסיה מתגוררים קרוב ל-4 מיליארד מאוכלוסיית העולם. 
 מפת רוסיה
  מיקומה של רוסיה

  

חלוקה גאוגרפית ליבשות שונותההגדרה של יבשת היא "יבשת היא שטח גדול ורציף של יבשה על פני כדור הארץ. "אבל, חשוב לדעת שההגדרה הגאוגרפית איננה מדויקת וגם אין גבולות מדוייקים ומוסכמים בין היבשות השונות.בזמנים שונים בהיסטוריה הוגדרו שטחים שונים כיבשות שונות. לעומת זאת, ההגדרה הגאולוגית של יבשת היא יותר ברורה מאשר ההגדרה הגאוגרפית.ההגדרה הגאולוגית עבור יבשת היא חלק מעובה של קרום כדור הארץ שקיים מזה מיליארד שנה ויותר.  בהגדרות היבשות מבחינה גאוגרפית קיימות מספר מחלוקות ודעות שונות:יש המחשיבים את אירופה ואסיה ליבשת אחת בשם – אירואסיה.יש שטוענים כי אמריקה הצפונית ואמריקה הדרומית הן יבשת אחת.ויש שסבורים כי אירואסיה ואפריקה צריכות להחשב כיבשת אחתשכן עד לחפירת תעלת סואץ הן היוו בעבר רצף יבשתי אחד.מבחינה גאוגרפית איים ישוייכו ליבשת הקרובה ביותר אליהם. קיימות שיטות שונות להגדרת יבשות ולכן גם חלוקות שונות של העולם ליבשות.השיטות מחלקות את העולם ל4, 5, 6 ו-7 יבשות בסדר שונה. לפרטי החלוקות השונות ראו קישור
 מפת העולם והחלוקות השונות ליבשותContinental models.gifמקרא צבעי היבשות השונות:
██ אמריקה הצפונית██ אמריקה הדרומית██ אסיה██ אירופה 


██ אפריקה██ אוסטרליה (אוקיאניה)██ אנטארקטיקה
 מקורותרוסיה בספר העובדות העולמי – קישור.רוסיה בויקיפדיה (אנגלית) – קישור.רוסיה בויקיפדיה (עברית) – קישור.מידע על האזור בויקיפדיה (עברית) – קישור.
מקור התמונה: "Continental models" מאת Alex Covarrubias – Image by Alex Covarrubias (tweaked by Corticopious); adapted from Image:Continents vide couleurs.png. ברישיון Public domain דרך ויקישיתוף.