באיזה יבשת נמצאת קובה? איפה נמצאת קובה?

שאלה
למישהו יש מושג באיזו יבשת נמצאת קובה? ואם אפשר, אז נא ציינו איפה זה בדיוק קובה


תשובה לשאלה: באיזה יבשת נמצאת קובה? איפה נמצאת קובה?
קובה נמצאת ביבשת מרכז אמריקה


תאור מיקומה של קובה בספר העובדות העולמי של ה-CIA: איים הקאריביים, אי בין הים הקריבי וצפון האוקיינוס ​​האטלנטי, 150 קילומטר דרומית לקי ווסט, פלורידה (למפת האזור ראה קישור).
 


יבשת אמריקה המרכזית
אמריקה המרכזית או אמריקה התיכונה הוא שמה של רצועה גאוגרפית צרה בדרומה של אמריקה הצפונית ומצפונה של אמריקה הדרומית.  
גבולותיה של אמריקה המרכזית: 
אמריקה המרכזית גובלת בצפון עם מקסיקו. 
במערב עם האוקיינוס השקט. 
בדרום עם קולומביה. 
במזרח עם הים הקריבי. 
שטחה של אמריקה המרכזית הוא כ-540,000 קמ"ר, ואוכלוסייתה מונה כ-42 מיליון נפש.  
רוחבה (מרחק חוף האוקיינוס השקט והאוקיינוס האטלנטי אחד מן השני) נע בין 540 ק"מ ל-50 ק"מ.  
האקלים ביבשת הוא טרופי לח. 
 מפת קובה
  מיקומה של קובה

  

חלוקה גאוגרפית ליבשות שונותההגדרה של יבשת היא "יבשת היא שטח גדול ורציף של יבשה על פני כדור הארץ. "אבל, חשוב לדעת שההגדרה הגאוגרפית איננה מדויקת וגם אין גבולות מדוייקים ומוסכמים בין היבשות השונות.בזמנים שונים בהיסטוריה הוגדרו שטחים שונים כיבשות שונות. לעומת זאת, ההגדרה הגאולוגית של יבשת היא יותר ברורה מאשר ההגדרה הגאוגרפית.ההגדרה הגאולוגית עבור יבשת היא חלק מעובה של קרום כדור הארץ שקיים מזה מיליארד שנה ויותר.  בהגדרות היבשות מבחינה גאוגרפית קיימות מספר מחלוקות ודעות שונות:יש המחשיבים את אירופה ואסיה ליבשת אחת בשם – אירואסיה.יש שטוענים כי אמריקה הצפונית ואמריקה הדרומית הן יבשת אחת.ויש שסבורים כי אירואסיה ואפריקה צריכות להחשב כיבשת אחתשכן עד לחפירת תעלת סואץ הן היוו בעבר רצף יבשתי אחד.מבחינה גאוגרפית איים ישוייכו ליבשת הקרובה ביותר אליהם. קיימות שיטות שונות להגדרת יבשות ולכן גם חלוקות שונות של העולם ליבשות.השיטות מחלקות את העולם ל4, 5, 6 ו-7 יבשות בסדר שונה. לפרטי החלוקות השונות ראו קישור
 מפת העולם והחלוקות השונות ליבשותContinental models.gifמקרא צבעי היבשות השונות:
██ אמריקה הצפונית██ אמריקה הדרומית██ אסיה██ אירופה 


██ אפריקה██ אוסטרליה (אוקיאניה)██ אנטארקטיקה
 מקורותקובה בספר העובדות העולמי – קישור.קובה בויקיפדיה (אנגלית) – קישור.קובה בויקיפדיה (עברית) – קישור.מידע על האזור בויקיפדיה (עברית) – קישור.
מקור התמונה: "Continental models" מאת Alex Covarrubias – Image by Alex Covarrubias (tweaked by Corticopious); adapted from Image:Continents vide couleurs.png. ברישיון Public domain דרך ויקישיתוף.