באיזה יבשת נמצאת פפואה גינאה החדשה? איפה נמצאת פפואה גינאה החדשה?

שאלה
למישהו יש מושג באיזו יבשת נמצאת פפואה גינאה החדשה? ואם אפשר, אז נא ציינו איפה זה בדיוק פפואה גינאה החדשה


תשובה לשאלה: באיזה יבשת נמצאת פפואה גינאה החדשה? איפה נמצאת פפואה גינאה החדשה?
פפואה גינאה החדשה נמצאת ביבשת אוקיאניה


תאור מיקומה של פפואה גינאה החדשה בספר העובדות העולמי של ה-CIA: אוקיאניה, קבוצה של איים הכוללת גם את חציו המזרחי של האי גינאה החדשה בין ים האלמוגים ודרום האוקיינוס ​​השקט, ממזרח לאינדונזיה (למפת האזור ראה קישור).
 


יבשת אוקיאניה
אוקיאניה הוא השם המתייחס לפולינזיה (כולל את ניו זילנד), מלנזיה (כולל את גינאה החדשה) ואזור מיקרונזיה.  
אוקיאניה ויבשת אוסטרליה נחשבות ל"יבשת" אחת וזו היבשת הקטנה ביותר מבין יבשות כדור הארץ מבחינת השטח, והיבשת השנייה בקטנותה לאחר אנטרטיקה מבחינת מספר התושבים (אנטארקטיקה היא הראשונה והיא איננה מאוכלסת). 
 מפת פפואה גינאה החדשה
  מיקומה של פפואה גינאה החדשה

  

חלוקה גאוגרפית ליבשות שונותההגדרה של יבשת היא "יבשת היא שטח גדול ורציף של יבשה על פני כדור הארץ. "אבל, חשוב לדעת שההגדרה הגאוגרפית איננה מדויקת וגם אין גבולות מדוייקים ומוסכמים בין היבשות השונות.בזמנים שונים בהיסטוריה הוגדרו שטחים שונים כיבשות שונות. לעומת זאת, ההגדרה הגאולוגית של יבשת היא יותר ברורה מאשר ההגדרה הגאוגרפית.ההגדרה הגאולוגית עבור יבשת היא חלק מעובה של קרום כדור הארץ שקיים מזה מיליארד שנה ויותר.  בהגדרות היבשות מבחינה גאוגרפית קיימות מספר מחלוקות ודעות שונות:יש המחשיבים את אירופה ואסיה ליבשת אחת בשם – אירואסיה.יש שטוענים כי אמריקה הצפונית ואמריקה הדרומית הן יבשת אחת.ויש שסבורים כי אירואסיה ואפריקה צריכות להחשב כיבשת אחתשכן עד לחפירת תעלת סואץ הן היוו בעבר רצף יבשתי אחד.מבחינה גאוגרפית איים ישוייכו ליבשת הקרובה ביותר אליהם. קיימות שיטות שונות להגדרת יבשות ולכן גם חלוקות שונות של העולם ליבשות.השיטות מחלקות את העולם ל4, 5, 6 ו-7 יבשות בסדר שונה. לפרטי החלוקות השונות ראו קישור
 מפת העולם והחלוקות השונות ליבשותContinental models.gifמקרא צבעי היבשות השונות:
██ אמריקה הצפונית██ אמריקה הדרומית██ אסיה██ אירופה 


██ אפריקה██ אוסטרליה (אוקיאניה)██ אנטארקטיקה
 מקורותפפואה גינאה החדשה בספר העובדות העולמי – קישור.פפואה גינאה החדשה בויקיפדיה (אנגלית) – קישור.פפואה גינאה החדשה בויקיפדיה (עברית) – קישור.מידע על האזור בויקיפדיה (עברית) – קישור.
מקור התמונה: "Continental models" מאת Alex Covarrubias – Image by Alex Covarrubias (tweaked by Corticopious); adapted from Image:Continents vide couleurs.png. ברישיון Public domain דרך ויקישיתוף.