באיזה יבשת נמצאת מקסיקו? איפה נמצאת מקסיקו?

שאלה
למישהו יש מושג באיזו יבשת נמצאת מקסיקו? ואם אפשר, אז נא ציינו איפה זה בדיוק מקסיקו


תשובה לשאלה: באיזה יבשת נמצאת מקסיקו? איפה נמצאת מקסיקו?
מקסיקו נמצאת ביבשת אמריקה הצפונית


תאור מיקומה של מקסיקו בספר העובדות העולמי של ה-CIA: צפון אמריקה, גובלת בים הקריבי ומפרץ מקסיקו, בין בליז וארה”ב וגובלת בצפון האוקיינוס ​​השקט, בין גואטמלה וארה”ב (למפת האזור ראה קישור).
 


יבשת אמריקה הצפונית
אמריקה הצפונית היא היבשת השלישית בעולם בגודל שטחה והרביעית במספר תושביה. 
אמריקה הצפונית נחשבת לחלק מיבשת העל אמריקה.  
גבולותיה של אמריקה הצפונית: 
אמריקה הצפונית משתרעת מים הקרח הצפוני בצפון ועד מצר פנמה בדרום. 
מהאוקיינוס האטלנטי במזרח עד האוקיינוס השקט במערב.  
שטחה של היבשת הוא כ- 24,709,000 קילומטרים רבועים (כולל גרינלנד), ומספר תושביה כ-529 מיליון. המדינות הנמצאות בשטחה הן קנדה בצפון, ארצות הברית במרכז ומקסיקו בדרום ובמרכז.  
חלקה הדרומי ביותר של היבשת (המכונה אמריקה המרכזית) כולל שטח קטן יחסית ובו המדינות: בליז, קוסטה ריקה, אל סלוודור, גואטמלה, הונדורס, ניקרגואה ופנמה. 
יש שמרחיבים את גבולות היבשת וכוללים בה גם את האי גרינלנד שכמעט אינו מיושב.  
אחרים מצרפים אליה את איי הודו המערבית ואת ארצות אמריקה התיכונה, ורואים במצר פנמה את גבולה הדרומי. 
 מפת מקסיקו
  מיקומה של מקסיקו

  

חלוקה גאוגרפית ליבשות שונותההגדרה של יבשת היא “יבשת היא שטח גדול ורציף של יבשה על פני כדור הארץ. “אבל, חשוב לדעת שההגדרה הגאוגרפית איננה מדויקת וגם אין גבולות מדוייקים ומוסכמים בין היבשות השונות.בזמנים שונים בהיסטוריה הוגדרו שטחים שונים כיבשות שונות. לעומת זאת, ההגדרה הגאולוגית של יבשת היא יותר ברורה מאשר ההגדרה הגאוגרפית.ההגדרה הגאולוגית עבור יבשת היא חלק מעובה של קרום כדור הארץ שקיים מזה מיליארד שנה ויותר.  בהגדרות היבשות מבחינה גאוגרפית קיימות מספר מחלוקות ודעות שונות:יש המחשיבים את אירופה ואסיה ליבשת אחת בשם – אירואסיה.יש שטוענים כי אמריקה הצפונית ואמריקה הדרומית הן יבשת אחת.ויש שסבורים כי אירואסיה ואפריקה צריכות להחשב כיבשת אחתשכן עד לחפירת תעלת סואץ הן היוו בעבר רצף יבשתי אחד.מבחינה גאוגרפית איים ישוייכו ליבשת הקרובה ביותר אליהם. קיימות שיטות שונות להגדרת יבשות ולכן גם חלוקות שונות של העולם ליבשות.השיטות מחלקות את העולם ל4, 5, 6 ו-7 יבשות בסדר שונה. לפרטי החלוקות השונות ראו קישור
 מפת העולם והחלוקות השונות ליבשותContinental models.gifמקרא צבעי היבשות השונות:
██ אמריקה הצפונית██ אמריקה הדרומית██ אסיה██ אירופה 


██ אפריקה██ אוסטרליה (אוקיאניה)██ אנטארקטיקה
 מקורותמקסיקו בספר העובדות העולמי – קישור.מקסיקו בויקיפדיה (אנגלית) – קישור.מקסיקו בויקיפדיה (עברית) – קישור.מידע על האזור בויקיפדיה (עברית) – קישור.
מקור התמונה: Continental models” מאת Alex Covarrubias – Image by Alex Covarrubias (tweaked by Corticopious); adapted from Image:Continents vide couleurs.png. ברישיון Public domain דרך ויקישיתוף.