באיזה יבשת נמצאת מוזמביק? איפה נמצאת מוזמביק?

שאלה
למישהו יש מושג באיזו יבשת נמצאת מוזמביק? ואם אפשר, אז נא ציינו איפה זה בדיוק מוזמביק


תשובה לשאלה: באיזה יבשת נמצאת מוזמביק? איפה נמצאת מוזמביק?
מוזמביק נמצאת ביבשת אפריקה


תאור מיקומה של מוזמביק בספר העובדות העולמי של ה-CIA: דרום מזרח יבשת אפריקה, גובלת במצר מוזמביק בין דרום אפריקה וטנזניה (למפת האזור ראה קישור).
 


יבשת אפריקה
אפריקה היא היבשת השנייה בשטחה ובגודל אוכלוסייתה לאחר אסיה.  
יבשת אפריקה משתרעת על שטח של 30,244,050 קמ"ר (כולל האיים הסמוכים לה), ומהווים כ-20.4% מהשטחים היבשתיים בכדור הארץ.  
באפריקה מתגוררים (נכון ל-2014) קרוב ל-1.1 מיליארד אנשים ב-61 טריטוריות ואזורים (כולל האיים), שהם כמעט 15.5% מאוכלוסיית כדור הארץ. 
גבולותיה של יבשת אפריקה:  
מצפון ליבשת נמצא הים התיכון. 
צפון מזרחה מוקף על ידי תעלת סואץ, ים סוף וחצי האי סיני. 
בדרום-מזרחה נמצא האוקיינוס ההודי. 
ממערבה של היבשת — האוקיינוס האטלנטי.  
באפריקה יש 54 מדינות (ללא סהרה המערבית), כולל האי מדגסקר ועוד מספר איים שלרוב נחשבים לחלק מהיבשת. 
 מפת מוזמביק
  מיקומה של מוזמביק

  

חלוקה גאוגרפית ליבשות שונותההגדרה של יבשת היא "יבשת היא שטח גדול ורציף של יבשה על פני כדור הארץ. "אבל, חשוב לדעת שההגדרה הגאוגרפית איננה מדויקת וגם אין גבולות מדוייקים ומוסכמים בין היבשות השונות.בזמנים שונים בהיסטוריה הוגדרו שטחים שונים כיבשות שונות. לעומת זאת, ההגדרה הגאולוגית של יבשת היא יותר ברורה מאשר ההגדרה הגאוגרפית.ההגדרה הגאולוגית עבור יבשת היא חלק מעובה של קרום כדור הארץ שקיים מזה מיליארד שנה ויותר.  בהגדרות היבשות מבחינה גאוגרפית קיימות מספר מחלוקות ודעות שונות:יש המחשיבים את אירופה ואסיה ליבשת אחת בשם – אירואסיה.יש שטוענים כי אמריקה הצפונית ואמריקה הדרומית הן יבשת אחת.ויש שסבורים כי אירואסיה ואפריקה צריכות להחשב כיבשת אחתשכן עד לחפירת תעלת סואץ הן היוו בעבר רצף יבשתי אחד.מבחינה גאוגרפית איים ישוייכו ליבשת הקרובה ביותר אליהם. קיימות שיטות שונות להגדרת יבשות ולכן גם חלוקות שונות של העולם ליבשות.השיטות מחלקות את העולם ל4, 5, 6 ו-7 יבשות בסדר שונה. לפרטי החלוקות השונות ראו קישור
 מפת העולם והחלוקות השונות ליבשותContinental models.gifמקרא צבעי היבשות השונות:
██ אמריקה הצפונית██ אמריקה הדרומית██ אסיה██ אירופה 


██ אפריקה██ אוסטרליה (אוקיאניה)██ אנטארקטיקה
 מקורותמוזמביק בספר העובדות העולמי – קישור.מוזמביק בויקיפדיה (אנגלית) – קישור.מוזמביק בויקיפדיה (עברית) – קישור.מידע על האזור בויקיפדיה (עברית) – קישור.
מקור התמונה: "Continental models" מאת Alex Covarrubias – Image by Alex Covarrubias (tweaked by Corticopious); adapted from Image:Continents vide couleurs.png. ברישיון Public domain דרך ויקישיתוף.