באיזה יבשת נמצאת ברבדוס? איפה נמצאת ברבדוס?

שאלה
למישהו יש מושג באיזו יבשת נמצאת ברבדוס? ואם אפשר, אז נא ציינו איפה זה בדיוק ברבדוס


תשובה לשאלה: באיזה יבשת נמצאת ברבדוס? איפה נמצאת ברבדוס?
ברבדוס נמצאת ביבשת מרכז אמריקה


תאור מיקומה של ברבדוס בספר העובדות העולמי של ה-CIA: האיים הקאריביים, אי בצפון האוקיינוס ​​האטלנטי, צפון מזרח ונצואלה (למפת האזור ראה קישור).
 


יבשת אמריקה המרכזית
אמריקה המרכזית או אמריקה התיכונה הוא שמה של רצועה גאוגרפית צרה בדרומה של אמריקה הצפונית ומצפונה של אמריקה הדרומית.  
גבולותיה של אמריקה המרכזית: 
אמריקה המרכזית גובלת בצפון עם מקסיקו. 
במערב עם האוקיינוס השקט. 
בדרום עם קולומביה. 
במזרח עם הים הקריבי. 
שטחה של אמריקה המרכזית הוא כ-540,000 קמ”ר, ואוכלוסייתה מונה כ-42 מיליון נפש.  
רוחבה (מרחק חוף האוקיינוס השקט והאוקיינוס האטלנטי אחד מן השני) נע בין 540 ק”מ ל-50 ק”מ.  
האקלים ביבשת הוא טרופי לח. 
 מפת ברבדוס
  מיקומה של ברבדוס

  

חלוקה גאוגרפית ליבשות שונותההגדרה של יבשת היא “יבשת היא שטח גדול ורציף של יבשה על פני כדור הארץ. “אבל, חשוב לדעת שההגדרה הגאוגרפית איננה מדויקת וגם אין גבולות מדוייקים ומוסכמים בין היבשות השונות.בזמנים שונים בהיסטוריה הוגדרו שטחים שונים כיבשות שונות. לעומת זאת, ההגדרה הגאולוגית של יבשת היא יותר ברורה מאשר ההגדרה הגאוגרפית.ההגדרה הגאולוגית עבור יבשת היא חלק מעובה של קרום כדור הארץ שקיים מזה מיליארד שנה ויותר.  בהגדרות היבשות מבחינה גאוגרפית קיימות מספר מחלוקות ודעות שונות:יש המחשיבים את אירופה ואסיה ליבשת אחת בשם – אירואסיה.יש שטוענים כי אמריקה הצפונית ואמריקה הדרומית הן יבשת אחת.ויש שסבורים כי אירואסיה ואפריקה צריכות להחשב כיבשת אחתשכן עד לחפירת תעלת סואץ הן היוו בעבר רצף יבשתי אחד.מבחינה גאוגרפית איים ישוייכו ליבשת הקרובה ביותר אליהם. קיימות שיטות שונות להגדרת יבשות ולכן גם חלוקות שונות של העולם ליבשות.השיטות מחלקות את העולם ל4, 5, 6 ו-7 יבשות בסדר שונה. לפרטי החלוקות השונות ראו קישור
 מפת העולם והחלוקות השונות ליבשותContinental models.gifמקרא צבעי היבשות השונות:
██ אמריקה הצפונית██ אמריקה הדרומית██ אסיה██ אירופה 


██ אפריקה██ אוסטרליה (אוקיאניה)██ אנטארקטיקה
 מקורותברבדוס בספר העובדות העולמי – קישור.ברבדוס בויקיפדיה (אנגלית) – קישור.ברבדוס בויקיפדיה (עברית) – קישור.מידע על האזור בויקיפדיה (עברית) – קישור.
מקור התמונה: Continental models” מאת Alex Covarrubias – Image by Alex Covarrubias (tweaked by Corticopious); adapted from Image:Continents vide couleurs.png. ברישיון Public domain דרך ויקישיתוף.