באיזה יבשת נמצאת אלבניה? איפה נמצאת אלבניה?

שאלה
למישהו יש מושג באיזו יבשת נמצאת אלבניה? ואם אפשר, אז נא ציינו איפה זה בדיוק אלבניה


תשובה לשאלה: באיזה יבשת נמצאת אלבניה? איפה נמצאת אלבניה?
אלבניה נמצאת ביבשת אירופה


תאור מיקומה של אלבניה בספר העובדות העולמי של ה-CIA: דרום מזרח אירופה, גובלת בים האדריאטי והיוני, בין יוון בדרום ובמונטנגרו וקוסובו בצפון (למפת האזור ראה קישור).
 


תת יבשת אירופה
אירופה היא יבשת מבחינה היסטורית ותרבותית ותת-יבשת מבחינה גאוגרפית.  
היא נמצאת בחלקה המערבי ביותר של יבשת העל אירואסיה, שבחצי הכדור הצפוני.  
גבולותיה של אירופה: 
בצפונה אירופה גובלת באוקיינוס הקרח הצפוני. 
במערבה – באוקיינוס האטלנטי. 
במזרחה – בהרי אורל ובים הכספי. 
בדרומה – בים התיכון ובים השחרור. 
כ-50 מדינות מרכיבות את אירופה, כאשר רוסיה היא הגדולה ביותר, הן מבחינת השטח והן מבחינת האוכלוסייה. 
 מפת אלבניה
  מיקומה של אלבניה

  

חלוקה גאוגרפית ליבשות שונותההגדרה של יבשת היא “יבשת היא שטח גדול ורציף של יבשה על פני כדור הארץ. “אבל, חשוב לדעת שההגדרה הגאוגרפית איננה מדויקת וגם אין גבולות מדוייקים ומוסכמים בין היבשות השונות.בזמנים שונים בהיסטוריה הוגדרו שטחים שונים כיבשות שונות. לעומת זאת, ההגדרה הגאולוגית של יבשת היא יותר ברורה מאשר ההגדרה הגאוגרפית.ההגדרה הגאולוגית עבור יבשת היא חלק מעובה של קרום כדור הארץ שקיים מזה מיליארד שנה ויותר.  בהגדרות היבשות מבחינה גאוגרפית קיימות מספר מחלוקות ודעות שונות:יש המחשיבים את אירופה ואסיה ליבשת אחת בשם – אירואסיה.יש שטוענים כי אמריקה הצפונית ואמריקה הדרומית הן יבשת אחת.ויש שסבורים כי אירואסיה ואפריקה צריכות להחשב כיבשת אחתשכן עד לחפירת תעלת סואץ הן היוו בעבר רצף יבשתי אחד.מבחינה גאוגרפית איים ישוייכו ליבשת הקרובה ביותר אליהם. קיימות שיטות שונות להגדרת יבשות ולכן גם חלוקות שונות של העולם ליבשות.השיטות מחלקות את העולם ל4, 5, 6 ו-7 יבשות בסדר שונה. לפרטי החלוקות השונות ראו קישור
 מפת העולם והחלוקות השונות ליבשותContinental models.gifמקרא צבעי היבשות השונות:
██ אמריקה הצפונית██ אמריקה הדרומית██ אסיה██ אירופה 


██ אפריקה██ אוסטרליה (אוקיאניה)██ אנטארקטיקה
 מקורותאלבניה בספר העובדות העולמי – קישור.אלבניה בויקיפדיה (אנגלית) – קישור.אלבניה בויקיפדיה (עברית) – קישור.מידע על האזור בויקיפדיה (עברית) – קישור.
מקור התמונה: Continental models” מאת Alex Covarrubias – Image by Alex Covarrubias (tweaked by Corticopious); adapted from Image:Continents vide couleurs.png. ברישיון Public domain דרך ויקישיתוף.