איזה צמח מרפא משמש לטיפול בפוליפים ברחם?

שאלה
שלום,למישהו יש מושג איזה צמח מרפא משמש לטיפול בפוליפים ברחם?כמו כן יש לי שאלה על התחום הרפואי של הצמחים, באופן כללי איך אני יכול לדעת איזה צמח מרפא טוב לאיזה מחלה?בתודה מראש


תשובה לשאלה: איזה צמח מרפא משמש לטיפול בפוליפים ברחם?אהלן
לגביי אינדקס רפרנס או מאגר מידע של שימושים בצמחים הרי שיש את האינדקס של ד"ר דיוק – Dr. Duke's Phytochemical and Ethnobotanical Databases (ראה קישור) ובו מידע על שימושים אתנובוטניים שונים בצמחים (שימושים רפואיים וגם אחרים).

 

הצמח שמתאים לשאלה שלך הוא לדעתי זה שמופיע במאגר של ד"ר דיוק תחת השימוש – Polyp(Uterus).
Polyp(Uterus) – פוליפים ברחם, פוליפ ברחם הינו גידול בחלק הפנימי של רירית הרחם. גודלם של הפוליפים יכול לנוע בין מספר מילימטרים למספר סנטימטרים. בפוליפים גדולים ימצאו גם כלי דם קטנים. הסיבה להמצאותם של פוליפים ברחם איננה ידועה אך נראה כי צמיחת הפוליפים מושפעת מרמה הורמונלית והן גודלים כתגובה להמצאות אסטרוגן. גורמי סיכון לפוליפים ברחם הם: השמנה, לחץ דם גבוה, והיסטוריה של פוליפים בצוואר הרחם..

 

מצאתי במאגר של ד"ר דיוק רק צמח אחד בודד שמתאים לשימוש של פוליפים ברחם – באנגלית: Polyp(Uterus) והוא: Impatiens balsamina.

 

* לא כדאי להסתמך על רשימת הצמחים כהמלצה לטיפול רפואי או משהו דומה. מדובר בשימוש עממי של הצמחים ולא בשימושים עם בסיס רפואי מדעי.
המידע בתשובה זו נועד להעשרה בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי!

 

קישורים ומקורות מידע נוספים
  • רשימת מחלות ומצבים רפואיים (התוויות) כאשר לכל התוויה יש את רשימת צמחי מרפא המתאימה כטיפול – קישור.
  • אינדקס מחלות וצמחי מרפא המשמשים לטיפול במחלות השונות לפי הרפואה העממית (מתוך מדריך שדה לצמחי ארץ ישראל, ניסים קריספיל) – ראה קישור.
  • טיפול טבעי במחלות שונות באנציקלופדיה לטיפול טבעי – קישור.
  • אינדקס מחלות ומידע על הטיפול הטבעי המתאים לכל מחלה (נדרש רישום לאתר והמידע בשפה האנגלית) – קישור.
  • מאגר המידע לשימושים אתנובוטניים ופיטוכימיקאלים של ד"ר דיוק (אנגלית) – קישור.
 
מתעניינים בסיורים / הרצאות בנושאי צמחי מרפא ומאכל?
פנו ללימור אלמוג בטלפון: 050-9007472