איזה צמח מרפא משמש לטיפול באקטינומיקוזיס, זיהום דלקתי הנגרם על ידי החיידק אקטינומיצס?

שאלה
שלום,למישהו יש מושג איזה צמח מרפא משמש לטיפול באקטינומיקוזיס, זיהום דלקתי הנגרם על ידי החיידק אקטינומיצס?כמו כן יש לי שאלה על התחום הרפואי של הצמחים, באופן כללי איך אני יכול לדעת איזה צמח מרפא טוב לאיזה מחלה?בתודה מראש


תשובה לשאלה: איזה צמח מרפא משמש לטיפול באקטינומיקוזיס, זיהום דלקתי הנגרם על ידי החיידק אקטינומיצס?אהלן
בקשר לשאלתך הכללית הרי שיש מאגר של שימושים אתנובוטניים המתאר שימושים שונים בצמחים (שימושים רפואיים, תעשייתיים ועוד). המאגר נקרא: Dr. Duke's Phytochemical and Ethnobotanical Databases – (ראה קישור).

 

הצמח שמתאים לשאלה שלך הוא לדעתי זה שמופיע במאגר של ד"ר דיוק תחת השימוש – Actinomycosis.
Actinomycosis – אקטינומיקוזיס, זיהום דלקתי הנגרם על ידי החיידק אקטינומיצס, אקטינומיקוזיס היא מחלה חיידקית מדבקת הנגרמת ע"י חיידקים מסוג Actinomyces כדוגמת החיידקים Actinomyces israelii או A. gerencseriae המחלה עשויה גם להגרם ע"י החיידק Propionibacterium propionicus. המחלה מאופיינת היווצרות של מורסות מכאיבות בפה, ריאות או במערכת העיכול. למידע נוסף בנושא זה (עברית: ראה קישור, אנגלית: ראה קישור).

 

מצאתי במאגר של ד"ר דיוק רק צמח אחד בודד שמתאים לשימוש של אקטינומיקוזיס, זיהום דלקתי הנגרם על ידי החיידק אקטינומיצס – באנגלית: Actinomycosis והוא: Teucrium scordium.

 

* חשוב לציין שמדובר בשימושים אתנובוטניים המקור לשימושים הוא שימוש עממי בתרבויות שונות ולכן אין לראות במידע זה המלצה לטיפול או מידע רפואי מהימן
המידע בתשובה זו נועד להעשרה בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי!

 

קישורים ומקורות מידע נוספים
  • רשימת מחלות ומצבים רפואיים (התוויות) כאשר לכל התוויה יש את רשימת צמחי מרפא המתאימה כטיפול – קישור.
  • אינדקס מחלות וצמחי מרפא המשמשים לטיפול במחלות השונות לפי הרפואה העממית (מתוך מדריך שדה לצמחי ארץ ישראל, ניסים קריספיל) – ראה קישור.
  • טיפול טבעי במחלות שונות באנציקלופדיה לטיפול טבעי – קישור.
  • אינדקס מחלות ומידע על הטיפול הטבעי המתאים לכל מחלה (נדרש רישום לאתר והמידע בשפה האנגלית) – קישור.
  • מאגר המידע לשימושים אתנובוטניים ופיטוכימיקאלים של ד"ר דיוק (אנגלית) – קישור.
 
מתעניינים בסיורים / הרצאות בנושאי צמחי מרפא ומאכל?
פנו ללימור אלמוג בטלפון: 050-9007472